Мої книги
поздравления с новорожденным

Мої книги

 

         

     Монографія “Масова культура та режисура масових видовищ” складається з трьох розділів: “Теорія культури та масової культури”, “Алгоритм режисури масових видовищ” та «Режисерські рефлексії (додатки)». У першому розділі, де предметом уваги автора є зв’язок між теорією культури і масовою культурою, репрезентовано огляд різних світових підходів і практик історії досліджень маскультури. Розглянуто поступ української масової культури від маскультурного концепту народництва, соцреалізму як принципу радянської маскультури до усвідомлення національної культури як цілісності: маскультурного вибуху кінця 80-х - початку 90-х рр. ХХ ст. та культурної конфігурації незалежної України. Окреслено тези: існування в маскультурі масового мистецтва, спорідненості ідеології та масової культури, постмодернізму й маскультури. Другий розділ – це спроба теоретичного осмислення природи творчого алгоритму режисури масових видовищ, здійснена на основі творчої спадщини видатних режисерів Л. Курбаса, М.Чехова, Ю.Іллєнка та на власному досвіді автора як режисера, актора, сценариста, продюсера та культуролога. 

     У третьому розділі йдеться про пошуки сучасної форми режисурою масових дійств кінця 80-х – початку 90-х років ХХ ст., зокрема, про метод полістилізму. Наведені режисерські концепції, сценарії та програми видовищ масового мистецтва, неомістерій, державотворчих конструювань (державних свят), релігійних свят, корпоративних заходів.

     Для студентів, науковців, а також усіх, хто цікавиться питаннями  культури.  

 

 

 

     Режисерські рефлексії «Паралельні видива» складаються з двох книг-альбомів. У першій книзі предметом уваги автора є  творчий процес режисера масових дійств та видовищ, зокрема, розглянуто передумови творчості: професійність, масштаб особистості, відчуття сучасності, національна самовизначеність. Репрезентовано різні творчі періоди і практики автора: артистизм, товариство нової хвилі – фестиваль «Червона рута», вияви-видива-дійства. 

     У другій книзі представлено режисуру інавгурації Президента України Віктора Ющенка, екзистенційну приштовхненість через літературні спроби, етно-викінчені моделі шляхом колекціонування, візуальне ожиття через досвід сценічного оформлення, режисерські творчі осягнення.

     Для студентів, науковців, а також усіх, хто цікавиться питаннями культури.

 

 

     Новела відтворює голод-геноцид 1932–1933 років в Україні через
дитяче сприйняття маленької Іринки та сучасні переживання п’ятирічного
Андрійка.
     Дівчинка вже втратила матір, тепер батько загубився в пошуках
хліба. Самотня Іринка марить від недоїдання, але добрі люди рятують
її від смерті.
     Для широкого кола читачів.