Новини
поздравления с новорожденным

     НАРОД МІЙ Є, НАРОД МІЙ ЗАВЖДИ БУДЕ!.. Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні 23 листопада 2013 року

   У Києві в день 80-х роковин Голодомору в Україні відбулися заходи із вшанування пам’яті жертв трагедії, що організовані Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років в Україні. У Скорботній ході взяли участь свідки голодомору, представники Громадського комітету, керівники політичних партій, Світового Конгресу Українців, представники Акредитованих в Україні глав і представників дипломатичних місій зарубіжних країн та міжнародних організацій, делегації АР Крим, обласні делегації, представники міста Києва та Севастополя, а також близько 6 тисяч співвітчизників.

   Учасники Скорботної ходи призупинились біля пам’ятного знаку «Діти голодомору», поклавши до підніжжя цукерки, яблука та колоски пшениці, далі біля Незгасимої свічки були покладені обрядові горщики з пшеницею і свічкою та поминальні хліби.

   Чин панахиди за померлими з голоду 1932-1933 рр. в Україні здійснили Патріарх Київський і всієї Руси-України Святіший Філарет та Секретар Синоду Єпископів Української греко-католицької церкви владика Богдан. Слово від Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 - 1933 років в Україні виголосив мистецтвознавець, історик Вадим Скуратівський.

    У Загальнонаціональній хвилині мовчання лунали церковні дзвони. Під час Всеукраїнської акції «Засвіти свічку!» запалено більше10 тисяч свічок та лампадок.

    Жалобні заходи голосом диктора провів Євген Нищук. Сценарій та втілення Василя Вовкуна.  

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити